LUX* Le Morne Resort

Le Morne, Mauritius
Coastal Road, Le Morne
With a stay at LUX* Le Morne in Le Morne, you'll be on the beach, just steps from Le Morne Beach and a 1-minute drive from Le Morne Mountain. This 5-star resort is 10.2 mi (16.4 km) from Chamarel Falls and 11 mi (17.7 km) from Seven Coloured Earths.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!