Britannia Hotel Leeds

Leeds, United Kingdom
Millgreen View, Ring Road, Leeds
Stop at Britannia Leeds Hotel to discover the wonders of Leeds. Offering a variety of facilities and services, the hotel provides all you need for a good night's sleep. Free Wi-Fi in all rooms, 24-hour front desk, facilities for disabled guests, express check-in/check-out, Wi-Fi in public areas are just some of the facilities on offer. Television LCD/plasma screen, internet access – wireless (complimentary), non smoking rooms, air conditioning, heating can be found in selected guestrooms. The hotel offers various recreational opportunities. Britannia Leeds Hotel combines warm hospitality with a lovely ambiance to make your stay in Leeds unforgettable.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!