The Butlers Hotel

Leeds, United Kingdom
40 Cardigan Rd, Headingley
Set in a prime location of Leeds, The Butlers Hotel puts everything the city has to offer just outside your doorstep. The property features a wide range of facilities to make your stay a pleasant experience. Take advantage of the hotel's free Wi-Fi in all rooms, daily housekeeping, Wi-Fi in public areas, car park, room service. Comfortable guestrooms ensure a good night's sleep with some rooms featuring facilities such as television LCD/plasma screen, heating, wake-up service, desk, television. The hotel offers various recreational opportunities. Discover all Leeds has to offer by making The Butlers Hotel your base.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!