Anemones Villas

Lefkada Island, Greece
LEFKADA PANORAMA, SPANOCHORI, LEFKADA, GR
Tripadvisor Score: 4.0
A complex of five luxurious villas in Lefkada situated a little bit before the village Spanochori, approximately ten minutes drive from the town of Lefkada and offer spectacular view on Ionian Sea. The village Spanochori is one of the oldest villages in the Sfakiotes area. It is extremely picturesque village with vivid planting and panoramic view to Lefkada and the Ionian Sea. The names of the villas are from the Nymphs of Greek Mythology. Each villa is autonomous and independent from the others and is surrounded by stoned walls and plants. It offers complete security and privacy.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!