Boasting a restaurant, IANOS BAY offers accommodation in Lefkada Town, 600 metres from Agios Ioannis Beach and 1.1 km from Alikes. Popular points of interest nearby include Archaeological Museum Lefkas and Faneromenis Monastery. The property is 2 km from Church of Agia Kiriaki. All units in the hotel are equipped with a flat-screen TV. All rooms are fitted with air conditioning, and certain rooms at IANOS BAY have a balcony. Guests at the accommodation can enjoy a buffet breakfast. Agiou Georgiou Square is 2.1 km from IANOS BAY, while Phonograph Museum is 2.2 km away. Aktion Airport is 12 km from the property.

прикажи повеќе

Hotel facilities

Airport / Port Transfer Service

Room facilities

May include:, ADSL Internet Connection

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!