Pension Filoxenia
Apartment

Lefkada Island, Greece
Tsoukalades, Lefkada
Conveniently located in the village of Tsoukalades, just 5 km from the main town of Lefkada, this excellent establishment is a mere 20 metres away from a fish tavern, a bakery and a café. The seaside village of Agios Nikitas and the long sandy Kathisma Beach are within 6 km from this property. Guests will find air-conditioned studios and apartments with wooden furniture and tiled floors awaiting them. The apartments also come with a balcony, an en suite bathroom and complimentary WiFi access, suitable for guests who want to stay connected. Guests will have a remarkable stay at this wonderful hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!