Lefkas Villas
Apartment

Lefkada Island, Greece
KAMBOS LiGiA, 31100, Lygia, GR, Lefkada
Surrounded by lush greenery, Villa Lefkas includes a balcony and terrace overlooking the sea and mountains of Lefkada. It is 2 km from the nearest beach and centre of Lefkada.The air-conditioned villa features traditional design and marble floors. It has a seating area with fireplace and sofas. The kitchen is equipped with a stove, oven and microwave. The bathroom comes with a bath.Stone-paved alleys lead the guests to the quiet location of Villa Lefkas. Nydri is 15 km away while Aktion Airport is 20 km away.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!