СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2500EUR
за 2 возрасни
видете детали

ALMENA CITY HOTEL

Hotelul este situat la 400 m de plaja publica din Marmaris si la 96 km distanta de aeroportul Dalaman.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2700EUR
за 2 возрасни
видете детали

REIS MARIS HOTEL

Reis Maris Hotel is a family run hotel situated right beside all the restaurants and shopping district of Marmaris. The beach is less than 100 m.The hotel services and facilities include a 24H reception, and a library, breakfast room, free wi-fi , rooftop swimming pool,and sun terrace, cafe bar. All the guest rooms are equipped with private bathroom (bath/shower), hairdryer, Air-condition (extra charge), flat-screen TV, mini bar, safe box (extra charge), telephone, Free private car parking is available on site. Breakfast : 08.00 to 10.00 Lunch : 12.30 to 14.00 Dinner : 19.30 to 21.30 Local drinks ( beer,vodka,red wine,white wine,gin,cola,fanta,sprite,tea,coffee ) are available from 10.00 to 22.00
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2700EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR2900EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3600EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4000EUR
за 2 возрасни
видете детали

AMOS HOTEL

Hotel Website: http://www.hotelamos.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4000EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4671EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4700EUR
за 2 возрасни
видете детали
PASA BEY HOTEL

PASA BEY HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 m од центарот на Мармарис. Хотелот се наоѓа на 500 m од морето, а најблиската плажа е на 1 км. Сместување: Хотелот располага со капацитет од 134 соби, од кои 119 стандардни, 2 соби за лица со посебни потреби и 13 семејни соби. Сите соби имаат клима, балкон, бања, фен, сателитска ТВ, директен телефон, минибар Содржини: Главен ресторан (шведска маса), лоби бар, бар покрај базен. Активности и услуги: Надворешен и внатрешен базен, WiFi во лоби, фитнес, сауна, турска бања, аниматори. Активности и услуги со доплата: Wellness & SPA центар со различни масажи и третмани за разубавување, пијалоци во витамин бар, лекарски услуги, користење на сеф во собата, фризер, услуги за перење. Услуга: All inclusive - шведска маса (појадок, бранч, ручек, ужина, кафе, вечера, полноќна ужина, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци.Hotel Website: https://www.pasahotels.com/pasabey
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали

PALMEA HOTEL

Hotelul Palmea este situat în Marmaris, la 400 de metri de cea mai apropiată plajă.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5100EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5300EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5386EUR
за 2 возрасни
видете детали
KAYA MARIS HOTEL

KAYA MARIS HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран на околу 2 км од Мармарис и 135 км од аеродромот во Бодрум. Сместување: Бања, фен, сателитска ТВ, телефон, мини бар (се доплаќа), клима, сеф (се доплаќа), балкон или тераса. Содржини: Ресторан, бар, надворешен базен, детски базен, турска бања, сауна, фитнес центар, билијард, пинг-понг, фудбал на маса, детско игралиште, wi-fi во лоби. Услуга: All inclusive - појадок, ручек, вечера, кафе и колачи од 15:00 до 18:00 часот, одредени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци по хотелски правила (самопослужување - избор на повеќе јадења). Плажа: Хотелот е оддалечен само 20 m од градската песочна плажа со камчиња. Лежалките и чадорите на плажа се бесплатни за гостите на хотелот (ограничен број). http://www.hotelkayamaris.com/ Hotel Website: arrival/departure point in Bardovci will be according to the traffic possibilities at the spot.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5500EUR
за 2 возрасни
видете детали
CAPRICE BEACH (ex. LUNA BEACH DELUXE HOTEL)

CAPRICE BEACH (ex. LUNA BEACH DELUXE HOTEL)

Локација: Хотелот се наоѓа на плажа со песок и камчиња (хотелот го дели шеталиштето до плажата), на 100 метри од главната улица и 3 км од центарот на Мармарис, 130 км од аеродромот во Бодрум. Сместување: Хотелот располага со 116 стандардни и 87 семејни соби. Реновиран е во 2015 година. Сите соби се опремени со сплит клима, ТВ, телефон, мини бар (полн со сокови и вода на денот на пристигнување), сеф (се доплаќа), бања, фен. Семејните соби имаат спална и дневна соба со единечен кревет и софа. Лежалки, пешкири и чадори за сонце на плажа се бесплатни. Содржини: рецепција, главен ресторан, бар покрај базен, бар на плажа, надворешен базен, детски базен, аква базен со два тобогани, бесплатен интернет во лобито, турска бања, сауна, масажи. Услуги со доплата: сите пијалоци по 24:00 часот, увозни и флаширани пијалоци, услуга во соба, масажи, спа третмани, сеф во собите, лекарски услуги, услуги за перење. Услуга: „Аll inclusive“ - од 10:00 до 24:00 часот, појадок, ручек, ужина, колачи и чај од 17:00 до 18:00 часот вечера, слаткарница од 10:00 до 22:00 часот, домашен алкохол и безалкохолни пијалоци, по хотелски услови (самопослужување - избор на повеќе јадења).
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5800EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5800EUR
за 2 возрасни
видете детали

BEGONVILLE BEACH MARMARIS

The stylish 3-star Begonville Beach Hotel offers contemporary rooms with views of Marmaris Bay. The a la carte restaurant serves Mediterranean dishes. Guests will benefit from maid service, 24-hour reception, laundry and ironing service along with currency exchange, a lift and a safe deposit box. This hotel is located in a lively area and 350 meters from Ahu Hetman Hospital and Private Marmaris Hospital. It will take you 10 minutes to get to Icmeler Beach, Atlantis Waterpark (Aqua Park) and AquaDream Water Park. Dalaman Airport is 1.5 hour drive. Though placed near eateries and a bazaar, the hotel offers a cocktail lounge, a library and a sun terrace for on-site relaxation.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5800EUR
за 2 возрасни
видете детали
KAYA MARIS HOTEL

KAYA MARIS HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран на околу 2 км од Мармарис и 135 км од аеродромот во Бодрум. Сместување: Бања, фен, сателитска ТВ, телефон, мини бар (се доплаќа), клима, сеф (се доплаќа), балкон или тераса. Содржини: Ресторан, бар, надворешен базен, детски базен, турска бања, сауна, фитнес центар, билијард, пинг-понг, фудбал на маса, детско игралиште, wi-fi во лоби. Услуга: All inclusive - појадок, ручек, вечера, кафе и колачи од 15:00 до 18:00 часот, одредени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци по хотелски правила (самопослужување - избор на повеќе јадења). Плажа: Хотелот е оддалечен само 20 m од градската песочна плажа со камчиња. Лежалките и чадорите на плажа се бесплатни за гостите на хотелот (ограничен број). http://www.hotelkayamaris.com/ Hotel Website: arrival/departure point in Bardovci will be according to the traffic possibilities at the spot.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6000EUR
за 2 возрасни
видете детали
MIRAGE WORLD HOTEL

MIRAGE WORLD HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Икмелер, на 9 км од Мармарис. Од аеродромот Даламан е на 90 км и од аеродромот во Бодрум 130 км. Зафаќа површина од 10.000 м2 и се состои од 4 петкатни згради и два анекси. Изграден е во 1993 година, а реновиран во 2020 година. Сместување: Се состои од вкупно 197 соби кои можат да бидат од стандарден и семеен тип. Секој има бања (туш / тоалет), мини бар (вода), Wi-Fi интернет, сеф (се доплаќа), индивидуална клима, телефон, фен, туш, ТВ. Стандардните соби се 24 м2, наменети за најмногу 3 лица, некои со поглед на базен. Три стандардни соби на првиот кат се наменети за лица со посебни потреби. Делукс собите се наменети за 3 + 1 лице, површина е 40м2. Делукс соби со џакузи на тераса, наменети се за 3 + 1 лице, површина е 40м2. Семејните соби имаат спална и дневна соба, одделени со врата, 35м². Плажа: Сопствената песочна и камчеста плажа е на 80 метри од хотелот, преку улицата. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни за гостите на хотелот. Бар на плажа - се доплаќа. Содржини:главен ресторан, два отворени базени, 7 тобогани, лежалки и чадори покрај базенот, базен за релаксација, 3 барови, ТВ соба, амфитеатар, фитнес центар, програма за анимација, пинг-понг, аеробик, пикадо , спорт на вода (се доплаќа), Спа центар, масажа (се доплаќа), амам, сауна, салон за убавина (се доплаќа), Wi-Fi интернет, три детски базени, мини клуб (4-12 години), детско игралиште.Hotel Website: https://www.miragehotels.com.tr/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6400EUR
за 2 возрасни
видете детали
TROPIKAL BEACH HOTEL

TROPIKAL BEACH HOTEL

Локација: Од аеродромот Даламан е 90 км и само 3 км од центарот на Мармарис. Сместување: Хотелот располага со 116 стандардни соби со поглед на море и балкон (24 м2, за максимум 3 лица) и 5 ​​семејни соби (48 м2). Сите соби се климатизирани (индивидуална клима) и имаат мини-бар (вода се полнат еднаш дневно, сателитска ТВ, сеф (се доплаќа), телефон и фен). Плажа: Хотелот располага со песочна и камчеста плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири се бесплатни за гостите на хотелот. Содржини: Внатрешен и надворешен ресторан, 2 барови, надворешен базен со детски дел, фитнес центар, пинг-понг, спортови на вода, WiFi интернет во фоајето. Се плаќа: Турска бања, сауна, масажи и третмани во бањата, лекар, перење, пеглање и хемиско чистење.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6600EUR
за 2 возрасни
видете детали