Hotel Sant'Ambroeus

Milan, Italy
Viale Papiniano, 14, Milan
A great place to have a rest after an exciting day! Hotel «Hotel Sant'Ambroeus» is located in Milan. This hotel is located 2 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel. Places nearby: Sant'Agostino, Museo Nazionale Scienza e Tecnologia Leonardo da Vinci and Basilica of Sant'Ambrogio.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!