iH Hotels Milano St. John Sesto San Giovanni

iH Hotels Milano St. John Sesto San Giovanni

Milan, Italy
Via Bruno Buozzi 97, Sesto San Giovanni
With a stay at iH Hotels Milano St. John Sesto San Giovanni, you'll be centrally located in Sesto San Giovanni, within a 10-minute walk of Carroponte and Spazio MIL. This 4-star hotel is 2.6 mi (4.2 km) from Teatro degli Arcimboldi and 2.8 mi (4.6 km) from University of Milano-Bicocca.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!