Magna Pars Suites

Milan, Italy
VIA FORCELLA 6, MILAN, ITALY
Porta Genova - Navigli поглед на мапата
Hotel Magna Pars Suites Milano: “The Essence of Living”...The First Hotel à Parfum in the World. Tucked away in a quiet, little street in the heart of Milan's fashion and design district, Hotel Magna Pars Suites Milano is a stylish all-suites, family-owned hotel. Housed in a former perfume factory, it has been transformed into a modern architectural gem. With a fine dining restaurant, a sophisticated lounge bar, a gym and spa, a roof deck and a library, this is a delightful boutique property away from the buzz of the city and the perfect spot for some rest and relaxation.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!