Manzoni

Milan, Italy
VIA SANTO SPIRITO,20
In the heart of Milan, in via Santo Spirito, between Via Montenapoleone and Via della Spiga, a short walk to the Duomo, this hotel is for travelers who appreciate style and impeccable service. The city's most prestigious shops, exclusive boutiques and superb restaurants are within easy reach of hotel. Attractions in the area include the Galleria d'Arte Moderna, the Biblioteca Ambrosiana, Palazzo Reale di Milano and Duomo di Milano. Guests will find public transportation links (bus and metro) 200 m from the hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!