Meliá Milano

Milan, Italy
VIA MASACCIO 19, 20149 MILAN, ITALY
Sempione - Fiera Portello поглед на мапата
од
EUR17933EUR
2 возрасни
The luxury hotel and convention centre lies close to the Fiera Campionaria in the northeast of Milan. Shops, bars, restaurants and Lotto underground station are all located in the hotel's vicinity. Linate and Malpensa airports are some 20 to 40 minutes drive from the hotel. Opened in 2001, the 5-storey first-class hotel has 288 rooms elegantly furnished. There is a foyer with a 24-hour reception desk and lifts. Dining options include an elegant restaurant with a non-smoking area and a cosy bar. Those arriving by car may take advantage of the car park or garage. The comfortably-furnished rooms come with an en-suite bathroom with a hairdryer. Furthermore a direct dial telephone, a minibar/ fridge and a hire safe come as standard. Leisure facilities include a sauna and a fitness area.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!