Sina De la Ville

Milan, Italy
VIA HOEPLI, 6
This 4 star hotel is located in the city centre of Milan and was established in 1962. It is close to the Duomo and the nearest station is Duomo. The Hotel has a restaurant, a bar, a conference room, an indoor swimming pool, an outdoor swimming pool and a fitness centre/gym. All 109 rooms are equipped with minibar, hairdryer, safe and air conditioning.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!