PrideInn Paradise Beach Hotel & Spa

PrideInn Paradise Beach Hotel & Spa

Mombasa, Kenya
shanzu beach, 00400, MOMBASA
Paradise Beach Resort is located on Shanzu beach in Mombasa, Kenya and forms part of Shanzu Holiday Resort. The resort provides its guests with an awesome relaxed setting with winding paths leading through beautiful tropical gardens. The beach has fascinating coral reefs that can easily be explored on foot as one bonds with nature in the wake of a new day and the spectacular gardens around it makes it phenomenal. Paradise Beach Resort/ Hotel offers direct access to powder white beach and is approximately 30 minutes drive from Moi International Airport. The accommodation at Paradise Beach Resort has been designed with Africa in mind.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!