Sarova Whitesands Beach Resort & Spa Mombasa

Sarova Whitesands Beach Resort & Spa Mombasa

Mombasa, Kenya
Off Malindi Road, Mombasa County, Mombasa, Kenya, Mombasa
Here, you’ll be enjoying yourself all the time. Resort «Sarova Whitesands Beach Resort & Spa Mombasa» is located in Mombasa. This resort is located in 10 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the resort — Bamburi Beach.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!