По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
15
2 возрасни
/ноќ
Villa Minami

Villa Minami

Комплексот „Минами“ се наоѓа во село Горно Коњско, 11 км. од центарот на градот Охрид. Сместен во Националниот парк Галичица, со свеж планински воздух и одлична локација од која може да се види целото Охридско езеро, комплексот „Минами“ е најдоброто место за одмор и релаксација, каде може да се ужива во планинските предизвици (планинарење, возење велосипеди и сл.). Пакет аранжман за сите оние кои се авантуристи и љубители на природата, со организирана тура на АТВ возење. Hotel Website: www.villa-minami.business.site/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR643EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL PELA

HOTEL PELA

Локација: Хотелот е лоциран во областа Св. Стефан, на 4,5 км од Охрид и 15км од аеродромот во Охрид. Услуга:BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), FB – полн пансион (ноќевање со појадок, ручек и вечера). Содржини: Детско игралиште, интернет (безжичен), масажа, паркинг (надворешен сопствен), пинг понг, а ла карт ресторан, лоби бар, сеф, летна тераса, сала за конференции и состаноци. Плажа: Се наоѓа на 130 метри од песочната плажа.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3800EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL SILEKS

HOTEL SILEKS

Локација: Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле. Сместување: Собите се опремени со бања, тераса, LCD ТВ, фен, бесплатен Wi-Fi, кабелска телевизија, клима уред, мини бар, собна услуга. Услуга: НВ (полупансион) Содржини: базен, фитнес, сауна, масажа.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4200EUR
за 2 возрасни
видете детали
SKY CORNER

SKY CORNER

Локација: Хотелот е сместен во самиот центар на градот Охрид, на само 250м оддалеченост од Охридското Езеро и во непосредна близина на чаршијата и стариот дел на градот. Услуга: BB (Ноќевање со појдок) Плажа: 1,3км до Потпеш и Канео плажите. Од спротива на хотелот има јавен превоз до останатите плажи во Охрид.Hotel Website: https://skycorner.mk/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4200EUR
за 2 возрасни
видете детали
PARK LAKESIDE

PARK LAKESIDE

Локација: На 3км од градот Охрид, 12км од аеродромот во Охрид. Сместување: Вкупниот број на соби е 49. Сите се опремени со клима уред, тоалет со туш кабина, фен, биро, мини бар, бесплатен WI FI, кабловска ТВ. Типови на соби: 19 стандардни соби, макс.2+1 лица, 27 апартмани макс. 2+2 лица, дневен престој и спална соба и 3 резидентал апартмани, една дневна соба и една спална соба, макс.3+2 лица. Услуга: BB – ноќевање со појадок Содржини: Конференциска сала, безжичен интернет, хотелски ресторан кој нуди и а ла карт услуга, надворешен базен, паркинг, рент а кар, изнајмување на велосипеди. Сервис за перење и пеглање. Плажа: На сама плажаHotel Website: http://parklakesidehotel.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4600EUR
за 2 возрасни
видете детали
LEBED

LEBED

Локација: На сама обала во градот Охрид на 1км од центарот, 11км од аеродромот во Охрид Сместување: Вкупниот број на соби е 24. Сите соби се опремени со клима уред, тоалет со туш кабина и фен, бесплатен WI FI, сателитска ТВ, телефон. Типови на соби: стандардни соби (18м2), макс. 2+1 лице, супериор соби (31м2), макс. 3+1 лице, џуниор свит (31м2) макс. 3+2 лица, резидентал свит (64м2), макс. 4+2 лица, една спална и една дневна соба. Услуга: BB - ноќевање со појадок. Содржини: бар, WI FI интернет, паркинг (надворешен сопствен), сервис за перење, а ла карт ресторан и отворена тераса, сефови, собна услуга, конференциска сала за состаноци. Плажа: 550м од плажата Куба Либре
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали
ST. NAUM

ST. NAUM

Локација: Хотелот Свети Наум е лоциран на југоисточната страна од Охридското езеро, на 28 км од Охрид во непосредна близина на македонско-албанската граница. Сместување: Хотелот располага со 6 традиционално уредени двокреветни соби, 22 апартмани со незаборавен поглед на Охридското езеро. Сите соби/aпартмани се опремени со прекрасен мебел во традиционално/рустичен стил, повеќето со прекрасен поглед на Охридското езеро, со пространи бањи, мини бар, телефон, сателитска антена, ТВ. Услуга: ВВ (Ноќевање со појадок) Содржини: Главен ресторан, кој нуди а ла карт услуга, бар, рецепција. Плажа: Има своја плажа
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL GRANIT

HOTEL GRANIT

Локација: Хотел Гранит е лоциран на крајбрежјето на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, 5км од центарот на Охрид и 12км од аеродромот во Охрид Сместување: Собите имаат директна телефонска линија, сателитска и кабелска телевизија,бежичен Wi-Fi интернет пристап и мини бар. Услуга: ВВ (ноќевање со појадок), НВ (полупансион) Содржини: ресторан, плажа и базен, конференциска сала, летна бавча, Плажа: на сама плажа. Спорт и забава: пинг-понг, терени за тенис, терени а кожарка, професионална масажа.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5500EUR
за 2 возрасни
видете детали
MILLENIUM PALACE

MILLENIUM PALACE

Локација: Во градот Охрид, на брегот на Охридското езеро. 11km од аеродромот во Охрид. Услуга: BB (ноќевање со појадок); HB (Полупансион) Содржини: главен ресторан, интернет пристап, паркинг, безжичен интернет, вински бар, конфернециска сала, спа и велнес, сауна, парна бања, сеф на рецепција, 24 часовна рецепција, сервис за перење, бар, конференциска сала и сала за состаноци Плажа: Нема своја плажа, градски хотел. На 600м од плажата Куба Либре.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8800EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL INEX OLGICA

HOTEL INEX OLGICA

Локација: Хотел Инекс Горица е лоциран покрај самото Охридско Езеро на патот кон манастирот Св.Наум, на само 4км од Охрид и 12км од аеродромот во Охрид. Услуга: BB (ноќевање со појaдок) Плажа: Хотелот има сопствена плажа. - ГРАТИС едно дете до 06 години (без посебно легло)
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR10200EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL METROPOL

HOTEL METROPOL

Локација: 7 км од Охрид, 14км од аердромот во Охрид. Услуга: BB (ноќевање со појадок); HB (Полупансион) Содржини: бар и лоби, ресторан, а-ла-карт ресторан, банкет сала, тераса, барови на плажа. Плажа: сопствена Спорт и забава: спортски центар, плажа, базени, фитнес, сауна и масажа, ноќен клуб, казино, бесплатен Wi- FI.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR12500EUR
за 2 возрасни
видете детали