HOTEL PELA

HOTEL PELA

Локација: Хотелот е лоциран во областа Св. Стефан, на 4,5 км од Охрид и 15км од аеродромот во Охрид. Услуга:BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), FB – полн пансион (ноќевање со појадок, ручек и вечера). Содржини: Детско игралиште, интернет (безжичен), масажа, паркинг (надворешен сопствен), пинг понг, а ла карт ресторан, лоби бар, сеф, летна тераса, сала за конференции и состаноци. Плажа: Се наоѓа на 130 метри од песочната плажа.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3800EUR
за 2 возрасни
видете детали
KLIMETICA

KLIMETICA

Локација: На 4км од градот Охрид во туристичката населба Св.Стефан, 14км од аеродромот во Охрид. Услуга: ВВ (ноќевање со појадок), НВ (полупансион) Содржини: лоби опремено со бар, телевизија, и Wi-Fi конекција, хотелски ресторан со летна тераса, две семинарски сали со капацитет од 70 и 30 седишта. Плажа: на 150м од плажа
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4400EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL FILIP

HOTEL FILIP

Локација: На 4км од градот Охрид во туристичката населба Св.Стефан, 14км од аеродромот во Охрид. Услуга: НB - полупансион (појдок и вечера) Содржини: Конференциска сала опремена со проектори, флип-графикони, ТВ и ДВД, бесплатен безжичен интернет, хотелски ресторан кој нуди и а ла карт услуга, надворешен базен, паркинг Плажа: 250м од плажа
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4600EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL BELVEDERE OHRID

HOTEL BELVEDERE OHRID

Локација: Хотелот е лоциран во областа Св. Стефан, на 4,5 км од Охрид и 15км од аеродромот во Охрид. Услуга: ВВ (ноќевање со појадок), НВ (полупансион) Содржини: хотелски ресоран со летна тераса, пиано лоби бар, 2 сали за состаноци и семинари, антикварница, паркинг, изнајмување на велисопеди и педалинки.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4771EUR
за 2 возрасни
видете детали
SKY CORNER

SKY CORNER

Локација: Хотелот е сместен во самиот центар на градот Охрид, на само 250м оддалеченост од Охридското Езеро и во непосредна близина на чаршијата и стариот дел на градот. Услуга: BB (Ноќевање со појдок) Плажа: 1,3км до Потпеш и Канео плажите. Од спротива на хотелот има јавен превоз до останатите плажи во Охрид.Hotel Website: https://skycorner.mk/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали
LEBED

LEBED

Локација: На сама обала во градот Охрид на 1км од центарот, 11км од аеродромот во Охрид Сместување: Вкупниот број на соби е 24. Сите соби се опремени со клима уред, тоалет со туш кабина и фен, бесплатен WI FI, сателитска ТВ, телефон. Типови на соби: стандардни соби (18м2), макс. 2+1 лице, супериор соби (31м2), макс. 3+1 лице, џуниор свит (31м2) макс. 3+2 лица, резидентал свит (64м2), макс. 4+2 лица, една спална и една дневна соба. Услуга: BB - ноќевање со појадок. Содржини: бар, WI FI интернет, паркинг (надворешен сопствен), сервис за перење, а ла карт ресторан и отворена тераса, сефови, собна услуга, конференциска сала за состаноци. Плажа: 550м од плажата Куба Либре
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL SILEKS

HOTEL SILEKS

Локација: Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле. Сместување: Собите се опремени со бања, тераса, LCD ТВ, фен, бесплатен Wi-Fi, кабелска телевизија, клима уред, мини бар, собна услуга. Услуга: НВ (полупансион) Содржини: базен, фитнес, сауна, масажа.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали
ST. NAUM

ST. NAUM

Локација: Хотелот Свети Наум е лоциран на југоисточната страна од Охридското езеро, на 28 км од Охрид во непосредна близина на македонско-албанската граница. Сместување: Хотелот располага со 6 традиционално уредени двокреветни соби, 22 апартмани со незаборавен поглед на Охридското езеро. Сите соби/aпартмани се опремени со прекрасен мебел во традиционално/рустичен стил, повеќето со прекрасен поглед на Охридското езеро, со пространи бањи, мини бар, телефон, сателитска антена, ТВ. Услуга: ВВ (Ноќевање со појадок) Содржини: Главен ресторан, кој нуди а ла карт услуга, бар, рецепција. Плажа: Има своја плажа
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали
PARK LAKESIDE

PARK LAKESIDE

Локација: На 3км од градот Охрид, 12км од аеродромот во Охрид. Сместување: Вкупниот број на соби е 49. Сите се опремени со клима уред, тоалет со туш кабина, фен, биро, мини бар, бесплатен WI FI, кабловска ТВ. Типови на соби: 19 стандардни соби, макс.2+1 лица, 27 апартмани макс. 2+2 лица, дневен престој и спална соба и 3 резидентал апартмани, една дневна соба и една спална соба, макс.3+2 лица. Услуга: BB – ноќевање со појадок Содржини: Конференциска сала, безжичен интернет, хотелски ресторан кој нуди и а ла карт услуга, надворешен базен, паркинг, рент а кар, изнајмување на велосипеди. Сервис за перење и пеглање. Плажа: На сама плажаHotel Website: http://parklakesidehotel.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5000EUR
за 2 возрасни
видете детали
MAIVA HOTEL & SPA

MAIVA HOTEL & SPA

Локација: На 4км од градот Охрид во туристичката населба Св.Стефан, 14км од аеродромот во Охрид. Сместување: Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро. Услуга: ВВ (ноќевање со појадок), НВ (полупансион) Содржини: хотелски ресторан, лоби бар, бар со летна тераса, надворешен базен, внатрешен џакузи базен, сауна и парна бања. Плажа: на 150м од плажа
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5200EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL GRANIT

HOTEL GRANIT

Локација: Хотел Гранит е лоциран на крајбрежјето на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, 5км од центарот на Охрид и 12км од аеродромот во Охрид Сместување: Собите имаат директна телефонска линија, сателитска и кабелска телевизија,бежичен Wi-Fi интернет пристап и мини бар. Услуга: ВВ (ноќевање со појадок), НВ (полупансион) Содржини: ресторан, плажа и базен, конференциска сала, летна бавча, Плажа: на сама плажа. Спорт и забава: пинг-понг, терени за тенис, терени а кожарка, професионална масажа.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5500EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL METROPOL

HOTEL METROPOL

Локација: 7 км од Охрид, 14км од аердромот во Охрид. Услуга: BB (ноќевање со појадок); HB (Полупансион) Содржини: бар и лоби, ресторан, а-ла-карт ресторан, банкет сала, тераса, барови на плажа. Плажа: сопствена Спорт и забава: спортски центар, плажа, базени, фитнес, сауна и масажа, ноќен клуб, казино, бесплатен Wi- FI.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5567EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL BELLEVUE

HOTEL BELLEVUE

Локација: 7 км од Охрид, 14км од аердромот во Охрид. Услуга: BB (ноќевање со појадок); HB (Полупансион) Содржини: Менувачница и рецепција, аперитиф бар , главен ресторан со тераса, галери бар, а ла карт ресторан, пекара, ноќен клуб Табу, две продавници, билијард, бар покрај базен, надворешен базен за возрасни за деца, бар на плажа, тениски терени, паркинг за 120 возила. Плажа: сопствена плажа
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5933EUR
за 2 возрасни
видете детали
MILLENIUM PALACE

MILLENIUM PALACE

Локација: Во градот Охрид, на брегот на Охридското езеро. 11km од аеродромот во Охрид. Услуга: BB (ноќевање со појадок); HB (Полупансион) Содржини: главен ресторан, интернет пристап, паркинг, безжичен интернет, вински бар, конфернециска сала, спа и велнес, сауна, парна бања, сеф на рецепција, 24 часовна рецепција, сервис за перење, бар, конференциска сала и сала за состаноци Плажа: Нема своја плажа, градски хотел. На 600м од плажата Куба Либре.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6000EUR
за 2 возрасни
видете детали
TINO Sveti Stefan

TINO Sveti Stefan

Локација: На 4км од градот Охрид во туристичката населба Св.Стефан, 14км од аеродромот во Охрид. Сместување: Вкупниот број на соби е 26. Сите се опремени со клима уред, тоалет со туш кабина, бесплатен WI FI, кабловска ТВ. Типови на соби: двокреветни соби, макс.2+1 лица, трокреветни соби макс. 3 лица, апартмани, една дневна соба и една спална соба, макс.3+2 лица. Услуга: НB - полупансион (појдок и вечера) Содржини: Надворешен базен со бесплатни лежалки и чадори, бар покрај базен, спа центар, внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, две конференциски сали, игротека за деца, билијард, пинг понг, лоби бар, ресторан со летна тераса, 24 часовна рецепција, масажа, паркинг. Плажа: 150м од плажаHotel Website: https://www.hoteltinosvstefan.com/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8000EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL INEX OLGICA

HOTEL INEX OLGICA

Локација: Хотел Инекс Горица е лоциран покрај самото Охридско Езеро на патот кон манастирот Св.Наум, на само 4км од Охрид и 12км од аеродромот во Охрид. Услуга: BB (ноќевање со појaдок) Плажа: Хотелот има сопствена плажа. - ГРАТИС едно дете до 06 години (без посебно легло)
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR10200EUR
за 2 возрасни
видете детали