Alexandra Hotel - Nea Roda

The 16 renovated rooms include private bathroom and WC, air-condition, TV, refrigerator, kitchen, Wi-Fi free, while in the garden the area barbeque is always at the disposal of the clients.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR3486EUR
за 2 возрасни
видете детали
Makedonia Hotel
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4671EUR
за 2 возрасни
видете детали
Ouranoupolis Princess Hotel
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4671EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5043EUR
за 2 возрасни
видете детали
Athorama Hotel

Athorama Hotel

Положба: хотелот се на наоѓа на 5км од Неа Рода и на 500 метри оддалеченост од плажа. Сместување: располага со 31 соба, распоредени во 4 објекта, сите соби се опремни со клима уред, бања со фен, сателитска ТВ, безжичен интернет, мал фрижидер и балкон или тераса Хотелско содржини: голем базен, паркинг, лоби бар, бар на базен, ресторан, рецепција, СПА центар и безжичен интернет на јавни места. Лежалките и чадорите околу базенот се бесплатни, додека на плажа се наплатуваат дополнително. Спорт и забава: детско игралиште и базен и игралиште за кошарка.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5547EUR
за 2 возрасни
видете детали
Athorama Hotel
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5671EUR
за 2 возрасни
видете детали
Theoxenia Hotel

Theoxenia Hotel

Локација : 2,5км од Уранополис, 120 км од Солун. Хотелот е на 30 м од плажа Капацитет : 136 соби и 16 свити Хотелски содржини : ресторан, таверна, мини бар, бар на плажа, отворени базени, џакузи, хидромасажа, мини маркет, сеф на рецепција, спортски терени (тенис, кошарка, мал фудбал, одбојка на плажа), водени спортови, продавници, ТВ сала и мини бус сервис. Опременост на собите : бања, ТВ, телефон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5700EUR
за 2 возрасни
видете детали
Akti Ouranoupoli

Akti Ouranoupoli

Положба: 20м од песочна плажа во Уранополи, Атос. Подземен премин до плажа. Сместување :70 соби (двокреветни, трокреветни и фамилијарни), 6 двокреветни супериор, 3 свити. Собите се опремени со: интернет wi-fi, балкон, сателитска ТВ, клима уред, туш тоалет, фен, телефон, мини фрижидер. Во свитите и супериор собите има и ДВД плеер, плазма ТВ, бањарки, папучи. Содржини: ресторан, таверна, бар покрај базен, бар на плажа, приватна плажа, снек бар, бежичен интернет, ТВ сала, гаражиран паркинг, мини маркет, 24 часа рецепција, сеф, перална, Спорт и забава: отворен базен со посебен дел за деца, просторија за друштвени игри, спортски активности, водени спортови...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6243EUR
за 2 возрасни
видете детали
Alexandros Palace Hotel & Suites

Alexandros Palace Hotel & Suites

Положба: се наоѓа на песочна плажа во близина на Трипити, 5 км од Уранополис, Атос. Сместување: 139 соби, 3 луксузни свити, 15 големи свити и 35 џуниор свити. Собите се опремени со бања, балкон, централна клима, сателитска ТВ, телефон, фрижидер, фен, сеф. Услуга: полупансион ( појадок и вечера) Содржини: ресторан, ресторан со поглед на море, таверна, бар, бар на плажа, ТВ сала, менувачница, мини клуб, продавница за сувенири, мини маркет,паркинг... Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, тенис, терен за фудбал, пинг понг, сала за кошарка, сауна, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал, анимација, детски театар, интернет...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6580EUR
за 2 возрасни
видете детали
Akti Ouranoupoli

Akti Ouranoupoli

Положба: 20м од песочна плажа во Уранополи, Атос. Подземен премин до плажа. Сместување :70 соби (двокреветни, трокреветни и фамилијарни), 6 двокреветни супериор, 3 свити. Собите се опремени со: интернет wi-fi, балкон, сателитска ТВ, клима уред, туш тоалет, фен, телефон, мини фрижидер. Во свитите и супериор собите има и ДВД плеер, плазма ТВ, бањарки, папучи. Содржини: ресторан, таверна, бар покрај базен, бар на плажа, приватна плажа, снек бар, бежичен интернет, ТВ сала, гаражиран паркинг, мини маркет, 24 часа рецепција, сеф, перална, Спорт и забава: отворен базен со посебен дел за деца, просторија за друштвени игри, спортски активности, водени спортови...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6671EUR
за 2 возрасни
видете детали
Pyrgos Hotel
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7000EUR
за 2 возрасни
видете детали

Sunrise - Ammouliani

The Sun Rise Hotel boasts a convenient location with modern amenities in every guestroom. Being one of the good quality hotels in Mount Athos area, guests staying at this hotel will find its reachable position and tranquil atmosphere pleasurable. The hotel offers 46 comfortable rooms to satisfy the needs of the clients. The rooms are fully equipped with refrigerator, tv, a/c, phone,etc.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7171EUR
за 2 возрасни
видете детали
Alexandros Palace Hotel & Suites

Alexandros Palace Hotel & Suites

Положба: се наоѓа на песочна плажа во близина на Трипити, 5 км од Уранополис, Атос. Сместување: 139 соби, 3 луксузни свити, 15 големи свити и 35 џуниор свити. Собите се опремени со бања, балкон, централна клима, сателитска ТВ, телефон, фрижидер, фен, сеф. Услуга: полупансион ( појадок и вечера) Содржини: ресторан, ресторан со поглед на море, таверна, бар, бар на плажа, ТВ сала, менувачница, мини клуб, продавница за сувенири, мини маркет,паркинг... Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, тенис, терен за фудбал, пинг понг, сала за кошарка, сауна, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал, анимација, детски театар, интернет...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR7486EUR
за 2 возрасни
видете детали
Mount Athos Resort

Mount Athos Resort

Положба: нов хотел кој се наоѓа во Јерисос, на 8 км од Уранополис, 2,5 км од Неа Рода, 110 км од аеродромот во Солун. Сместување: сите соби се опремени со клима уред, балкон или тераса, бања со туш или када, поставена во бања, комплет чај / кафе, фен, мини бар - доплата, сеф, сат-ТВ, телефон, Wi-Fi. Услуга: ноќевање со појадок, можност за полупансион – (појадок и вечера). Содржини: хотелот се состои од главна зграда, бунгалови и вили кои се отвораат во 2021 година. Хотелот нуди рецепција, 4 барови, 2 ресторани, паркинг, wi-fi
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR9257EUR
за 2 возрасни
видете детали
Bomo Aristoteles Holiday Resort & SPA
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR12000EUR
за 2 возрасни
видете детали
Akrathos Beach Hotel

Akrathos Beach Hotel

LocationThis hotel is located in a quiet neighbourhood in Ouranoupolis.FacilitiesThe friendly staff at the reception desk in the lobby are happy to answer any questions. To ensure guests a comfortable and relaxing stay, the hotel provides various services and facilities, including a safe, a childcare service, a laundry service, a theatre hall and a hotel doctor. Wireless internet access in public areas allows guests to stay connected. A number of shops, including a supermarket, are great for shopping or just browsing. The grounds of the hotel feature a playground and a lovely garden. Parking spaces are available to guests travelling by car. Services include a hotel shuttle bus.RoomsRooms are equipped with air conditioning. Guests can enjoy the sea view from a balcony or terrace. Rooms have a double bed or a sofa bed. Separate bedrooms are available. Children's beds can be requested for younger guests. Valuables can be securely stored in a safe. Additional features include a refrigerator and a tea/coffee station. A telephone, satellite television and WiFi (for a fee) are provided as well. Bathrooms are equipped with a shower and a hairdryer. Family rooms are available for parents with children.Sports/EntertainmentThe outdoor pool complex includes a children's swimming area and is ideal for working out or just relaxing. Parasols and comfortable sun loungers are available on the sun terrace. A variety of refreshing drinks await guests at the pool bar. For guests who wish to keep active, tennis, beach volleyball and basketball are available. The hotel offers numerous indoor sports, including a gym, table tennis and darts or, for a fee, billiards. A spa and massage treatments are available in the wellness area. Additional leisure activities include an entertainment programme, a kids' club, a kids' disco, live music and a dance club. Copyright GIATA 2004 - 2019. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 124971MealsThe dining area includes a restaurant and a bar. All-inclusive holidaymakers enjoy special extras like live cooking, in addition to a selection of alcoholic and non-alcoholic beverages. A generous breakfast buffet, lunch and dinner offer plenty of delicious variety.PaymentThe following credit cards are accepted: VISA, AMEXCO, Diners Club and MasterCard.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR13400EUR
за 2 возрасни
видете детали
Akrathos Beach Hotel

Akrathos Beach Hotel

Положба : се наоѓа на песочна плажа на 3 км од Уранополис, 125 км до Солун. Сместување: 276 соби и 36 свити. Собите се опремени со бања, балкон, ТВ, телефон, фрижидер. Услуга: се вклучено (појадок, ручек, вечера, ужина, алхохолни и безалхохолни домашни пијалоци) Содржини: ресторан, бар покрај базен, ТВ сала, перална, мини маркет,паркинг... Спорт и забава: отворен базен, базен за деца, тенис, терен за фудбал, сала за кошарка, спортови на плажа, одбојка, мини фудбал...
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR14224EUR
за 2 возрасни
видете детали
Eagles Palace Hotel
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR18557EUR
за 2 возрасни
видете детали
Villas Avaton Luxury Resort- Relais & Ch
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR19671EUR
за 2 возрасни
видете детали
Villas Eagles
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR59786EUR
за 2 возрасни
видете детали