Aristoteles Holiday Resort & Spa

Aristoteles Holiday Resort & Spa

Ouranoupoli, Greece
Ouranoupolis Chalkidiki Ouranoupolis 630 75 Chalkidiki Greece
од
EUR7040EUR
2 возрасни

Among the facilities of the hotel there are: a SPA Centre, a restaurant, a taverna, a pool bar, the main bar, a mini club for children, a mini market, a swimming pool, a children's pool, a tennis court, a beach volleyball court and an organised beach area with loungers and water sports. The maisonettes are all on top floor. There is an underground tunnel that leads to the beach. The hotel offers shuttle bus with charge to Ouranopolis. As recreations, the hotel organises thematic nights, like Greek Night, etc and it offers the clients the possibility of renting boats for the islands nearby.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!