Eagles Palace Hotel

Ouranoupoli, Greece
Ouranoupolis Chalkidiki Ouranoupolis 630 75 Chalkidiki Greece
од
EUR10633EUR
2 возрасни
The hotel consists of 165 Rooms, Junior Suites, Suites and Bungalows. Each room type has its own distinctive design for elegant living. All equipped with air-conditioning, double or twin beds, safety deposit boxes, beach towels, hairdryers, mini bars in-room, balconies or terraces. Eagles Palace offers a fully equipped conference centre for up to 220 people, Spa facilities, hot and cold water therapies, steam bath, sauna, jacuzzi, etc. Several restaurants and dinning options are at guests disposal.
Опис на хотелот:
Положба: нов хотел кој се наоѓа во Јерисос, на 8 км од Уранополис, 2,5 км од Неа Рода, 110 км од аеродромот во Солун.
Сместување: сите соби се опремени со клима уред, балкон или тераса, бања со туш или када, поставена во бања, комплет чај / кафе, фен, мини бар - доплата, сеф, сат-ТВ, телефон, Wi-Fi.
Услуга: ноќевање со појадок, можност за полупансион – (појадок и вечера).
Содржини: хотелот се состои од главна зграда, бунгалови и вили кои се отвораат во 2021 година. Хотелот нуди рецепција, 4 барови, 2 ресторани, паркинг, wi-fi
Спорт и забава:  два отворени базени - еден за деца,  мини маркет, салон за убавина, фитнес центар, тениско игралиште, фудбалско игралиште.
Description:

The accommodation is separated in two different locations – in the main building or in suites around it. In the main building is situated the Reception and Concierge Desk, Lobby Bar, The Restaurant with Kids’ Corner and Boutique. On the outside, facing the harbour and the swimming pools is situated The Tavern with a stage for live music and performances. There are two infinity swimming pools, one of them for children. There is direct access to the beach and the sea through stairs. Next to the swimming pools is the Beach & Pool Bar and the Fusion Restaurant. Mini Market and Beauty Salone are located near the bungalows. Entertainment and Sports Area for the kids.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!