MALINA RESIDENCE

MALINA RESIDENCE

Локација:на само 150 метри од истоимениот ски-лифт и оддалечен околу 1 км од центарот на Пампорово. Сместување: има на располагање 32 апартмани со една и две спални. Сите со пространа дневна соба , камин, удобен кревет за софа, ТВ кабинет, трпезариска маса. Кујната со сопствен прибор е целосно опремена со шпорет со фурна, фрижидер, прибор за јадење и чинии. Содржини: рецепција, ресторан (во посебна зграда), паркинг, лифт, складирање за скии, WI-FI и кабелска телевизија.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4400EUR
за 2 возрасни
видете детали
THE CASTLE COMPLEX

THE CASTLE COMPLEX

Локација:сместен на околу 600 метри од ски-лифтот и околу 2,2 километри од центарот. Комплексот се состои од 3 станбени згради и на своите гости им нуди сместување во студија или апартмани со една или две спални соби. Содржини: рецепција, ресторан, таверна, лоби бар, сеф на рецепција (доплата), Wi-Fi интернет, трансфер до ски лифт (според распоредот на хотелот), паркинг (додека не се наполни местото), гаража (се доплаќа), ски складиште, билијард, фитнес, сауна, џакузи. Сместување: хотелот има 30 студија и 120 апартмани. Сите студија и апартмани се модерно опремени и располагаат со: соодветен број на кревети, софа или фотелја, ТВ, телефон, LAN Интернет, фрижидер, комплетно опремена мини кујна, микробранова печка, котел, шпорет, купатило со када или туш, фен за коса, тераса .
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4814EUR
за 2 возрасни
видете детали
FINLANDIA

FINLANDIA

Локација:околу 2,5 км од центарот на Пампорово и околу 1,5 км од ски лифтот. Содржини:рецепција, ресторан, лоби бар, сеф на рецепција (доплата), менувачница, Wi-Fi интернет, интернет катче, конференциска сала, ски депо, трансфер до ски лифт (според распоредот на хотелот), паркинг (додека не се наполни местото), велнес центар (базен, фитнес, сауна, парна бања, просторија за релаксација, џакузи, амам, масажи). Сместување: хотелот има 103 соби и апартмани. Сите соби се опремени и располагаат со: соодветен број кревети, софа или фотелја, ТВ, мини бар, Wi-Fi интернет, бања со када или туш, фен, тераса.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5286EUR
за 2 возрасни
видете детали
GRAND MONASTERY

GRAND MONASTERY

Локација: лоциран на околу 2,5 км од центарот на Пампорово и на околу 100 м од ски лифтот, комплексот има директен излез кон скијачката патека што води до главната жичарница на центарот на Студенатс. Содржини:рецепција, ресторан, таверна, врска помеѓу згради, лоби бар, бар на базен, менувачница, Wi-Fi интернет, велнес центар (фитнес, сауна, арома сауна, парна бања, просторија за релаксација, џакузи, масажи, салон за убавина ), паркинг (додека не се наполни местото), куглана, билјард, фудбал на маса, агол за електронски игри, детско игралиште, депо за скијање, изнајмување опрема, игралиште за деца. Сместување:хотелот располага со 110 модерни апартмани. Сите апартмани се модерно опремени и располагаат со: соодветен број кревети, софа или фотелја, ТВ, сеф, комплетно опремена мини кујна, микробранова, котел, апарат за кафе, шпорет, фрижидер, интернет (се доплаќа), бања со када или туш, фен , тераса.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5614EUR
за 2 возрасни
видете детали
KAMENA

KAMENA

Хотел Камена се наоѓа во централниот дел на туристичкиот комплекс Пампорово и работи во текот на целата година. Организиран е како семеен хотел со 3* кој со внимание е посветен на желбите на своите посетители. Содржини - хотелот има 3 спрата, ресторан со капацитет од 80 седишта, таверна со камин - 80 седишта, конференциска сала, лоби со шармантен поглед на планина, рецепција, детско катче, сауна, парна бања, соба за масажа, теретана, билијард, ски шкафчиња, сеф на рецепција, WI-FI, парно. Капацитет на сместување - сместувачкиот капацитет се состои од 24 двокреветни соби, 10 трокреветни соби, 2 семејни соби, 3 големи семејни соби, 3 луксузни студија со капацитет на сместување на 100 лица. Спецификација на содржини на соби - сите соби имаат ТВ, минибар, гардеробер, тепих, сопствен тоалет со туш, WI-FI.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5750EUR
за 2 возрасни
видете детали
KAMELIA COMPLEX

KAMELIA COMPLEX

Локација: на околу 2,5 км од центарот на Пампорово и на околу 500 м од ски лифтот. Во близина на ски центарот Студенец и директно на скијачката патека бр.7. Содржини:рецепција, ресторан, а-ла-карте ресторан, таверна, лоби бар, сеф на рецепција (со доплата), менувачница, Wi-Fi интернет, конференциска сала, паркинг (додека не се наполни местото), гаража ( до пополнување на местото) доплата), ски складиште, велнес центар (базен, фитнес, сауна, парна бања, просторија за релаксација, џакузи), билијард, фудбал на маса, игралиште за деца. Сместување: хотелот има 103 модерни студија и апартмани. Сите апартмани се модерно опремени и имаат: адекватен број на кревети, софа или фотелја, ТВ, телефон, комплетно опремена мини кујна, микробранова, котел, апарат за кафе, шпорет, фрижидер, Wi-Fi интернет, бања со када или туш, фен за коса , тераса.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6400EUR
за 2 возрасни
видете детали
MPM HOTEL MERRYAN

MPM HOTEL MERRYAN

Локација:се наоѓа во центарот на Пампорово и на околу 800 метри од ски-лифтот. Содржини: рецепција, ресторан, лоби бар, сеф на рецепција (доплата), Wi-Fi интернет, трансфер до ски лифт (според распоредот на хотелот), паркинг (доплата, до полнење на местото), ски складиште, билјард, фитнес, сауна, парна бања, џакузи. Сместување:хотелот има 15 соби и 6 апартмани. Сите соби се модерно опремени и располагаат со: соодветен број кревети, софа или фотелја, ТВ, телефон, мини фрижидер, купатило со када или туш, фен за коса, тераса.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR6400EUR
за 2 возрасни
видете детали
DAFOVSKA

DAFOVSKA

Локација: се наоѓа на околу 400м од центарот на Пампорово и околу 1,1 км од ски-лифтот. Содржини: рецепција, ресторан, лоби бар, сеф на рецепција (доплата), Wi-Fi интернет, сауна, парна бања, џакузи, трансфер до ски лифт (според распоредот на хотелот), паркинг (до местото се полни), доплата за гаража). Сместување: хотелот има 34 соби и 9 апартмани. Сите соби се опремени и располагаат со: соодветен број кревети, софа или фотелја, ТВ, телефон, мини фрижидер, Wi-Fi интернет, бања со када или туш, фен за коса, тераса.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8043EUR
за 2 возрасни
видете детали
VILLAS MALINA

VILLAS MALINA

Локација: 100 метри од центарот, 150 метри ски стазите. Содржини:рецепција, ресторан,менувачница, сеф на рецепција, бесплатен паркинг, ски гардeробер, Wi-fi бесплатно Сместување: телефон, мини бар, LCD телевизор со сателитски канали, кујна, бања со туш кабина
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8114EUR
за 2 возрасни
видете детали
SNEZHANKA

SNEZHANKA

Локација: на околу 400м од центарот на Пампорово и на околу 1,3 км од ски-лифтот. Хотелот се состои од неколку згради кои се меѓусебно поврзани. Содржини: рецепција, ресторан, таверна, лоби бар, сеф на рецепција (се доплаќа), Wi-Fi интернет, менувачница, паркинг (до полн), базен, сауна, џакузи, салон за убавина, соба за релаксација, ноќ клуб, билјард, конференциска сала, трансфер до ски лифт (според распоредот на хотелот). Сместување: хотелот има 67 соби и 31 апартман. Сите соби се модерно опремени и располагаат со: соодветен број кревети, софа или фотелја, ТВ, телефон, сеф (се доплаќа), Wi-Fi интернет, бања со када или туш, фен за коса, тераса. Додека во апартманите има и фрижидер, котел, кафемат, шпорет.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8143EUR
за 2 возрасни
видете детали
ORLOVETS

ORLOVETS

Локација:се наоѓа на околу 350 метри од центарот на Пампорово и на околу 1200 метри од станицата за ски-лифтови. Содржини: рецепција, ресторан, а-ла-карте ресторан, лоби бар, панорамски бар, менувачница, Wi-Fi интернет, паркинг (додека не се наполни местото), гаража (дополнително), трансфер до ски лифт (според распоредот на хотелот), ноќен клуб, куглана, ски депо, базен, сауна, парна бања, просторија за релаксација, фитнес. Сместување: хотелот има 105 комфорни соби. Сите соби се модерно опремени и располагаат со: соодветен број кревети, софа или фотелја, ТВ, телефон, мини-бар, сеф, Wi-Fi интернет, бања со када или туш, фен за коса, балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8700EUR
за 2 возрасни
видете детали
PERELIK

PERELIK

Локација: се наоѓа на околу 350 метри од центарот на Пампорово и на околу 1200 метри од станицата за ски-лифтови. Содржини: рецепција, ресторан, а-ла-карте ресторан, лоби бар, Wi-Fi интернет, паркинг (до целосно исполнување), гаража (доплата), трансфер до ски-лифт (според распоредот на хотелот), 6 мултифункционални конференциски сали со додатоци, ноќен клуб, куглана, ски депо. Главната карактеристика на хотелот е масивниот комплетно реновиран салон за тело & Soul SPA, кој се шири на 3 нивоа и е наменет за разни лековити и релаксирачки третмани, третмани за убавина и спа терапии. Спа вклучува: базен, витамин бар, џакузи, парна бања, билни сауни, ледена соба, инфрацрвена сауна, кедро сауна, финска сауна, тропски тушеви, простор за релаксација, амам, солена соба, ВИП џакузи Сместување: хотелот нуди 130 пространи и модерно опремени помлади апартмани и апартмани. Сите соби се модерно опремени и располагаат со: соодветен број кревети, софа или фотелја, ТВ, телефон, мини-бар, сеф, Wi-Fi интернет, бања со када или туш, фен за коса, балкон.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR8725EUR
за 2 возрасни
видете детали
ORPHEUS

ORPHEUS

Локација:се наоѓа на 200м од ски лифтот што води до врвот Снежанка и 300м од центарот на Пампорово. Содржини:Рецепција, лоби бар, ресторан, спа центар со базен, џакузи, сауна, масажа, фитнес сала, трговски центар, анимација за деца, паркинг (бесплатен), гаража (со доплата). На рецепцијата има сефови, складирање за скии и бесплатен WIFI низ хотелот. Сместување: хотелот има 260 соби, од кои 110 двокреветни соби, 50 трокреветни соби, 100 апартмани со една или две спални соби.Сите соби се многу пространи, модерно опремени: ТВ, мини бар, бања, фен.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR12117EUR
за 2 возрасни
видете детали
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR14750EUR
за 2 возрасни
видете детали