Hotel Bolognese

Rome, Italy
Via Palestro, 15, 00185 Roma, Italy
This 2 star hotel is located in the city centre of Rome and was established in 1945. It is a short drive away from the Via Veneto/Barberini and the nearest station is Castro Pretorio,Metro B. The Hotel has a coffee shop. All 14 rooms are equipped with minibar, hairdryer, safe, ironing set and air...

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!