Buonarroti Home

Rome, Italy
VIA CARLO ALBERTO 43 ,ROME 00185
Esquilino - Termini поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.0
Buonarroti Home is an elegant guest house placed in a 1885 aristocratic building strategically located in the heart of Rome in the Esquilino Area. Very close to all the main monuments, including the Colosseum, the Roman Forum, Trevi Fountain and just steps from the beautiful Basilica of Santa Maria Maggiore. Well connected with every kind of public transportation: subway, bus and train (within walking distance of the Termini railway station). Our friendly and familiar staff is willing to welcome you and help you with anything you might need in order to make your stay with us as pleasant as possible.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!