Contilia

Rome, Italy
VIA PRINCIPE AMADEO, 81, 00185, ROMA, ITALY
Esquilino - Termini поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.5
Centrically located hotel in Rome. Contilia Hotel is placed in the historical centre of Rome, near the Coliseum and the Basilica of Santa Maria La Maggiore. Inside the hotel rooms, a warm atmosphere is created thanks to the balance of comfort and the elegance provided by reproductions of classic Italian art. The hotel is also very well connected: at 100 metres there is a bus stop, at 500 metres there are train and metro stations, while the airport is at 30 kilometres. From Contilia Hotel it is possible to organize excursions to the most interesting places in the city, such as the Fontana di Trevi, the Basilica of Saint Peter or the Roman Forum, among many other monuments. **2EUR City tax per person and night, direct payment at the hotel.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!