Demetra

Rome, Italy
8 VIA DEL VIMINALE, ROMA, ITALY
Termini - Repubblica поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.0
This luxurious hotel is conveniently located only 5.5km from the centre of Rome. Local tourist attractions such as Teatro dell'Opera di Roma, Piazza della Repubblica and Santa Maria degli Angeli are not far from the hotel. Also within easy reach are Palazzo Massimo alle Terme, Stazione Termini and Basilica di Santa Maria Maggiore. Numerous shops and restaurants can be found in Via Nazionale, which is just 200 metres away.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!