Diplomatic

Rome, Italy
Via Vittoria Colonna, 28
Situated between de Spanish Steps and Vatican City, close to the Trevi Fountain and Piazza Navona, this hotel is in a prime location in Rome's historical centre, surrounded by shops and other entertainment attractions. The hotel is very close to Vatican City, with St. Peter's Basilica and the Vatican Museums, where the masterpieces of Michelangelo and Raphael are kept. The hotel has a TV room and an à la carte restaurant. Internet access is available.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!