Two Ducks Hostel

Rome, Italy
Via Calatafimi 41, Rome, IT
од
EUR3248EUR
2 возрасни
Featuring free WiFi throughout and air conditioning, Two Ducks Hostel is located 1969 feet from Termini Train Station and Metro Stop. Some rooms feature a private bathroom and a desk. The Colosseum and Piazza Venezia are 1.2 mi from the property, while the Trevi Fountain can be reached in a 25-minute walk.WiFi is available in the hotel rooms and is free of charge.
No parking available.
Pets are not allowed.
Children are not allowed. No cribs are available. No extra beds are available.
Checkin Time: 15:00
Checkin End Time: 00:00
Checkout End Time: 10:00

прикажи повеќе

Hotel facilities

Non-smoking rooms
Internet
Express check-in/out
Baggage storage
WiFi
Free WiFi
Private check-in/out

Room facilities

Room Type: Triple
Shower
Shared bathroom
Toilet
Toilet paper
Room Type: Quad
Fan
Heating
Towels/Sheets (extra fee)
Linens
Trash cans
Adapter
Hand sanitizer

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!