Emmaus

Rome, Italy
via delle Fornaci,25,23/25
Lying a mere one hundred yards from Piazza San Pietro and the spiritual home of the Catholic Church, there is no 3-star Hotel in Rome as well placed as the Hotel Emmaus for great access the Vatican and all its treasures. With views of the imposing yet graceful dome of St Peter's from our guestrooms, this 3-star Rome accommodation offers an ideal location for pilgrims and tourists alike, with easy access into the rest of the historical centre too, just across the noble and ancient River Tiber, which weaves through the city as it does between history and mythology.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!