Exe Domus Aurea

Rome, Italy
VIA VOLTURNO 30-34, ROME, ITALY
Termini - Repubblica поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.0
од
EUR13767EUR
2 возрасни
This hotel is situated in the centre of Rome, wherefrom the whole city can be explored on bus, train or taxi. It is just a few minutes to the Via Nazionale with its abundance of shops and other entertainment attractions. The beloved Basilica Santa Maria Maggiore and a few impressive government buildings are located in the immediate vicinity. The hotel facilities include a considerable lobby with lifts, safes and a 24-hour reception. In addition the hotel prides itself on its cosy bar, the restaurant, WIFI available throughout the hotel and laundry service.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!