Exe International Palace

Rome, Italy
Via Nazionale, 46
Tripadvisor Score: 3.5
Situated in a privileged location, this stylish hotel is very close to Rome's main tourist attractions, as well as a plethora of shops and entertainment venues. This beautiful 1954 6-storey building is fully air-conditioned and has 192 rooms. In the ample lobby, there are the 24 hour reception, lifts, safes, and a currency exchange desk. The hotel bar is cosy and there is a wonderful restaurant with a non-smoking area. Guests on business will appreciate the internet access and the conference room. Room and laundry services are also available, as well as a car park.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!