Poesis Experience

Rome, Italy
VIA DI GESU' E MARIA 20, 00187 ROME, ITALY
With a stay at Poesis Experience Hotel in Rome (Rome City Centre), you'll be steps from Via del Corso and 4 minutes by foot from Piazza di Spagna. This guesthouse is 0.2 mi (0.4 km) from Piazza del Popolo and 0.4 mi (0.6 km) from Spanish Steps.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!