Gioberti

Rome, Italy
VIA GIOBERTI 20, ROME, ITALY
Esquilino - Termini поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.5
This hotel is located in the heart of Rome, between the basilica of St Mary Major and the railway station Termini, making this the ideal place to stay whether you are on a business trip or on holiday to discover the wonders of the Eternal City. Being so close to the Piazza dei Cinquecento, the main bus station in Rome, guests are only minutes away from most of the main tourist sites, business and shopping areas. Train and bus connections to the airports are also nearby.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!