Giorgi

Rome, Italy
Via Magenta 13
This comfortable hotel enjoys an excellent location in the centre of Rome, only 5 minutes away from the Termini train station. Numerous important sights such as Teatro dell'Opera, the Baths of Diocletian, the Basilica of Santa Maria Maggiore, Piazza della Repubblica and the Coliseum are within walking distance. From Termini, the international airports Fiumicino and Ciampino are easily reachable.  The hotel's spacious rooms are brightly lit and elegantly decorated in classic Italian style.  Guests might make use of wireless internet access offered by the hotel. the staff at the 24-hour front desk for Check In and information about local attractions.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!