Grand Hotel Fleming

Rome, Italy
PIAZZA MONTELEONE DI SPOLETO 20,00191 ROME,ITALY
Monte Mario - Stadio Olimpico поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.5
This beautiful hotel is located in a quiet residential part of Rome, where guests can discover many shopping and entertainment venues as well as the city's top sites. It is just a few minutes' walk from the Olympic Stadium, home of AS Roma. Also close to the hotel, is the Auditorium, and Parco della Musica. This is a perfect place for both, business and leisure travellers who are looking for a warm, cosy, yet efficient hotel. It offers a welcoming and peaceful atmosphere where guests can relax in style after a day in the city.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!