Grand Hotel Plaza

Rome, Italy
VIA DEL CORSO 126,00186,ROME
Tripadvisor Score: 3.0
Once one of Rome's theatres, this grand hotel enjoys an excellent location: close to the Spanish Steps, the Trevi Fountain, and the renowned shopping centre Via Condotti. Facilities include a lobby filled with stunning antiques, a 24-hour reception, a safe and conference rooms. The sophisticated café has a lovely terrace and breakfast is served in the restaurant. Room and laundry services are available to guests. The opulent salon with its painted glass ceiling has been the setting for many Hollywood film scenes, Papal visits and Royal receptions.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!