Horel Giorgina

Rome, Italy
VIA PRINCIPE AMEDEO 69, ROME, IT
Termini - Repubblica поглед на мапата
Hotel Giorgina is located in central Rome, 200 meters walking distance from the Termini train station, where is the metro stop from Termini where which you can reach the main tourist attractions of the city such as the Colosseum, Trevi Fountain, Spanish Steps or St. Peter's Basilica. The Hotel offers its guests a rich continental buffet breakfast served in the dining room every morning and 24-hour reception can provide tourist information and luggage storage. Its rooms are equipped with free Wi-Fi, TV and private bathroom.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!