Hotel Altavilla 9

Rome, Italy
VIA PRINCIPE AMEDEO 9/A, 00185
Termini - Repubblica поглед на мапата
од
EUR9352EUR
2 возрасни
Hotel Altavilla 9 is a branch of Hotel Altavilla. The location is ideal for anyone visiting Rome for both business and tourism, a step away from Via Cavour and Termini Station, well connected to the city. Hotel Altavilla 9 has 8 rooms located on the 5th floor, from double single to family type. All rooms have a private bathroom, Reception H24, heating and air conditioning. An economical solution for your stay in Rome The hotel Altavilla 9 Hotel has a central location. The Termini Train Station, the Subway stations ( Line A and Line B) within walking distance make it ideal for getting around and exploring the city. Effective solution for young families or people more anziane.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!