Hotel Anacapri

Rome, Italy
VIA MAGENTA, 13, ROME, IT
Termini - Repubblica поглед на мапата
This hotel is conveniently situated just 6 km from the centre of Rome. Termini Train and Metro Station are just 150 metres away and Rome Opera House is within a short walk from the establishment. Nearby places of interest include the Jewish Ghetto, the Trevi Fountain and Via Condotti. This cosy hotel is set inside an early 20th-century building. It is the perfect base for those who care to explore the area from a comfortable, elegant place. The rooms are tastefully decorated and stylishly furnished, providing a cosy ambience. All accommodation units feature a TV as standard, and are provided with jam and biscuits each morning.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!