Hotel Capri

Rome, Italy
Via Magenta, 13
Less than a 5-minute walk from Termini train station, the city's main transportation hub, this hotel is located in the centre of Rome, which means that guests can choose to explore the city on foot or use public transportation. Via del Corso with its many shops and Piazza Venezia are approximately 1 km from the hotel. The hotel offers a lobby with lift access, and there are several cafés nearby.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!