Hotel Caravaggio

Rome, Italy
VIA PALERMO 75, ROME, ITALY
Termini - Repubblica поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.0
Hotel Caravaggio is located in the heart of Rome, at 10 minutes walk from Termini and from the Trevi Fountain and at about 5 minutes from Repubblica Metro Station (line A), which will allow you to easily reach the main tourist attractions in the city a few minutes. The hotel offers spacious and clean rooms that feature a fusion of traditional elegance and modern interior design, creating an elegant and comfortable atmosphere. Continental breakfast is included in the price. Free Wi-Fi in the lobby. From 18:00 to 20:00 the hotel offers daily Happy Hour with free drinks and snacks.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!