Hotel Corot

Rome, Italy
Via Marghera, 15-17
Termini Railway Station поглед на мапата
This hotel has a strategic location, in the centre of Rome, near the Termini central railway station, from which guests can reach any point in the Eternal City within minutes. The hotel is near the Coliseum, Santa Maria Maggiore church and the ancient roman ruins. Facilities include a lobby, 24-hour reception, a bar, a dining room, terrace, ticket booking for shows, free wireless internet access, and laundry service.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!