Hotel Diana Roof Garden

Rome, Italy
VIA PRINCIPE AMEDEO 4, 00185 ROME, ITALY
Esquilino - Termini поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.5
This family run hotel is superbly located in the heart of the old city of Rome, not far from a number of touristic points, as well as from the Termini train Station. The Opera Theatre and other main monuments are easily reachable on foot. The Coliseum, Circus Maximus and the Roman Forum are all located within walking distance from the hotel. Rome's Fiumicino and Ciampino airports are 20 and 35 km away respectively.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!