Hotel Dina

Rome, Italy
VIA PRINCIPE AMEDEO 62-58,62-58
Termini Railway Station поглед на мапата
A family-run hotel in the heart of Rome, it is only 100 m from Santa Maria Maggiore Church and directly next to Termini Railway Station, offering great access to public transport. The historical centre of the Eternal City is easily reachable, attractions such as Teatro dell'Opera di Roma, National Museum of Rome, Forum Romanum or Quirinal Palace are within walking distance. The international airports of Ciampino and Fiumicino are about 20 km and 30 km away, respectively. We inform you that the economy rooms DON'T HAVE the air conditioning.

прикажи повеќе

Hotel facilities

 • NO Small pets allowed (under 5 kg)
 • NO Large pets allowed (over 5 kg)
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Car park
 • NO Garage
 • 24-hour reception
 • Check-in hour 18:00 –
 • Check-out hour – 11:00
 • Wi-fi
 • Air conditioning in public areas –
 • Hotel safe
 • Lift access
 • Bar
 • TV lounge

Room facilities

 • Number of bedrooms
 • Bathroom
 • YES Disability-friendly bathroom
 • Shower
 • Bathtub
 • Hairdryer
 • Direct dial telephone
 • TV
 • Individually adjustable air conditioning –
 • Central heating
 • Safe
 • YES Wheelchair-accessible
 • NO Smoking rooms
 • Cot on demand (Extra Charge)

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!