Hotel Fiume

Rome, Italy
VIA BRESCIA 5, 00198 ROME, ITALY
Tripadvisor Score: 4.0
This charming hotel is centrally located between the commercial area of Piazza Fiume and Via Salaria, close to the famous Via Veneto and Villa Borghese, very well connected by public transportation. This is a perfect starting point for a city tour, a shopping spree, or just relaxing in the calm of the park. Facilities include a foyer with lifts, safes and a 24-hour reception desk and the hotel has a bar and a TV room. In addition, guests may use the hotel's Internet access and room service as well as the hotel's garage.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!