Hotel Giotto

Rome, Italy
Via Cardinale Passionei, 35,00167 ROMA - ITALIA
Suburbs/10 Min Drive To Vatican поглед на мапата
This eco-friendly hotel is situated in a tranquil residential area, just west of the centre of Rome. World-famous sight such as St. Peter's Basilica, the Vatican Museums and the Sistine Chapel are within walking distance. The next metro station of the Line A is just a few steps away, providing direct access to attractions such as Piazza del Popolo, the Spanish Steps, Trevi Fountain or the Basilica of Santa Maria Maggiore.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!