Hotel Invictus

Rome, Italy
VIA QUINTINO SELLA 15, ROMA, ITALY
Near Diocletian Bath поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.5
The hotel is located in the heart of the Eternal City. The cosmopolitan wonder of Via Veneto and the beauty of the famous Piazza di Spagna are just a brief walk away. Restaurants and bars with classic Roman food are equally present along with the clothing boutiques and art shops. Also within walking distance of the hotel are Piazza della Repubblica and Barberini, each with its own famous monuments and Metro stations, making transport to and from the hotel easy and convenient.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!