Hotel Mascagni

Rome, Italy
VIA VITTORIO EMANUELE ORLANDO 90, ROME, ITALY
Termini - Repubblica поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.5
The hotel is only a short walk from Via Veneto, the Trevi Fountain and the Spanish Steps, a prime central location in the best shopping district in Rome, with the best designer names in the heart of Rome. The Coliseum is also close by. Facilities include a lobby area with 24-hour reception, a hotel safe, currency exchange, lift access, a café and a breakfast room. Room and laundry services are also available.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!