Hotel Milton Roma

Rome, Italy
VIA EMANUELE FILIBERTO 155, ROME, ITALY
Esquilino - Termini поглед на мапата
Good choice if you’re looking forward to taking some rest at the hotel as much as to walking around the city. Hotel «Hotel Milton Roma» is located in Rome. This hotel is located 2 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel. Places nearby: Manzoni – Museo della Liberazione, Sancta Sanctorum and Archbasilica of St. John Lateran.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!