Hotel Oceania

Rome, Italy
VIA FIRENZE, 38, ROME, IT
Termini - Repubblica поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.5
Personally run by the Loreti family since 1975, the Hotel Oceania offers a warm, cosy and quiet setting to its guests. Our smiling staff will let you feel always as welcome guest in our home in Rome.

прикажи повеќе

Hotel facilities

  • Room service
  • Safe deposit box
  • 24-Hour Reception / Front Desk

Room facilities

May include:, ADSL Internet Connection

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!