Hotel Pantheon

Rome, Italy
VIA DE BASTINI 131, ROME, ITALY
Tripadvisor Score: 4.5
Housed in an elegant 18th century building on a quiet pedestrian street, this hotel is in the centre of Rome, a short walk from the Pantheon, the Trevi Fountain and Piazza Navona. The interior of this small but luxurious Roman hotel has been embellished with special, unique accents. Guests are welcomed into a reception hall with 24-hour check-in and check-out service. Facilities include a hotel safe, currency exchange, lift access, a café, a breakfast room and, for a fee, WLAN Internet access. Room and laundry services are on offer as well.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!